Özcan Deniz’in Yeni Filmi Çalıntı mı?

2 Comments

Posted on 04/06/2012 by

sinema1

Hürriyet’in haberine göre Özcan Deniz’in hem senarist hem de hem de yönetmen olarak imza attığı “Evim Sensin”in orijinalinin bir Güney Kore filmi olduğu ortaya çıktı.

Deniz, 16 Kasım’da vizyona girecek “Evim Sensin”de, Fahriye Evcen’in canlandırdığı Leyla’ya aşık İskender karakteriyle izleyici karşısına çıkacak. Ve filmde, Leyla’nın hafıza kaybı yaşaması sonrası ikilinin ilişkisi yeniden şekillenecek.

John H Lee’nin çektiği 2004 yapımı “A Moment to Remember”da da baş karakter Choi Chul-so, kalbini unutkan bir tasarımcı olan Su-kin’e kaptırıyor. Zaten ikilinin büyük aşkı, Su-kin’in unutkanlığı sayesinde doğuyor. İşte bu benzerlik sinemaseverlerin dikkatini film daha vizyona girmeden çekti. Öte yandan Özcan Deniz’in de vizyon tarihinden önce bir basın açıklaması yaparak, “Evim Sensin”i yazarken “A Moment to Remember” esinlendiğini açıklayacağı iddia edildi.

  • Share

Response to Özcan Deniz’in Yeni Filmi Çalıntı mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>